W jaki sposób dobrać obuwie do tańczenia? O jakich rzeczach pamiętać?

Posted on 24/04/2019 7:36am

Dla sporej ilości ludzi taniec do ogromna pasja. Część osób związała z nią całe życie i nauczają tańca kursantów na kursach, inni tańczą amatorsko w wolnym czasie. Tak jedni jak i drudzy wiedzą dobrze jak ważne jest odpowiednie obuwie do tańczenia. Da ono dobry komfort, który pozwoli w pełni cieszyć się tańczenia.

buty do salsy
Author: Knight Foundation
Source: http://www.flickr.com
Na początek należy pomyśleć jak często używamy takiego obuwia.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link chińskie hurtownie.

Niestety, ale wysokiej jakości obuwie taneczne (sprawdź ofertę) nie jest wcale tanie. Z tego względu jeśli należymy do amatorów i tańczymy raz lub dwa razy ciągu tygodnia, to można nabyć coś z niższej półki. Buty, które zamierzamy zakupić muszą być bardzo wygodne, aby się o tym przekonać trzeba je sprawdzić na stopie osobiście. Sprawdzić czy w żądnym miejscu nie uciskają, gdyż już od pierwszej przymiarki muszą dać duży komfort stopom. Nie możemy zakupić obuwia z myślą, że się je "roztańczy". Powinny być bardzo dobrze wyprofilowane.

Szczególnie dla wielu pań istotna jest także kwestia tego jak wyglądają, to oznacza, iż buty powinny się zwyczajnie podobać. Również gdy posiadamy już zakupioną konkretną kreację na występ, to muszą one być dopasowane do stroju. Sprawdźmy czy czujemy się w tego typu butach stabilnie. Musimy czuć się w nich pewnie, tym bardziej gdy posiadają wyższy obcas. Powinny również dobrze przytrzymywać kostkę, z tego względu częściej sprawdzają się buty z dwoma paskami wokół kostki miast jednego.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się będzie podobać.

Natomiast gdy chodzi o buty do salsy (dowiedź się więcej) albo też te do innego typu tańca, to wszystko zależy od naszej wprawy. Na pewno osoby, jakie już pewnie zachowują równowagę na wyższych obcasach, będą mogły sobie na takie buty pozwolić, natomiast osoby początkujące, jakie nigdy w butach na obcasach nie tańczyły, lepiej aby wybrały niższe.

Dobre buty powinny być anatomicznie dobrane do stopy. Chodzi zarówno o szerokość stopy jak również rozmiar buta. Nie każdy z butów będzie idealnie pasował każdej osobie. Stopa bywa bardziej szeroka albo węższa, co przekłada się na wybór danego rodzaju obuwia. Lepiej jeśli rozmiar jest troszkę mniejszy niż za duży. W obuwiu odkrytym palce mogą wystawać nawet troszkę poza but. Warto mieć na uwadze te rady, kiedy chcemy kupić buty do tańca.