Jakie są zasady wyboru skarpet dla mężczyzn? Co jest najbardziej istotne? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Posted on 17/05/2019 7:14am

Za dużo osób niedobrze dobiera skarpety do ubrań, a przez to niweczony jest cały trud starannie przygotowanego właściwego wyglądu. Niedobre czy znoszone skarpety mogą zniszczyć wiele, nawet najbardziej interesujących stylizacji. Jak więc wybierać skarpetki?

Problem taki odnosi się prawdopodobnie do każdego mężczyzny, ponieważ właśnie skarpetki męskie są wpisane właściwie w każdy strój na co dzień. Dobrze pamiętać, iż dobierając skarpetki do garderoby powinniśmy kierować się fasonem oraz kolorem spodni, a najbardziej dobrym dobraniem butów. Żeby sobie poradzić z tym dylematem należy poznać najważniejsze zasady. Jedną z nich jest tego typu zasada, iż skarpetki frotte przeznaczone są wyłącznie na siłownię, do butów sportowych. Powinien mieć to na uwadze każdy mężczyzna.

Skarpetki - kolorowe i we wzory
Source: pixabay.com
Także do jeansów powinniśmy ubierać skarpety bawełniane, w czarnym kolorze.

Te ciekawe treści posiadają swoją kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Zatem idź do strony renowacja powłok galwanicznych i tam ciesz się nowymi informacjami.

Następny kłopot to dobór skarpet do spodni typu casual. Jasne oraz lekkie spodnie należy potraktować wyjątkowo uważnie. Trzeba połączyć je ze skarpetami dość starannie przypasowanym kolorem - do koloru spodni. Jeśli chodzi o brązowe buty, to są bardziej odpowiednie do lekkich, jasnych spodni, niż te w czarnym kolorze, dzięki temu można pokusić się o dobór skarpet pod kolor butów. Bardziej trudnym wyborem będą coraz częściej oferowane skarpety we wzory. Jak chodzi o tego typu skarpety to najbardziej korzystnie sugerować się bazową barwą, nie natomiast kolorem wzoru na skarpetach. Może nie jest to łatwe, lecz w stylu casual może zapewnić na pewno fajny efekt. Jednakże w takiej sytuacji skarpety nie mogą być jaśniejsze od spodni.

Do krótkich spodni (polecamy inne wątki tutaj) na okres letni, najbardziej korzystnie nosić dość lekkie buty takiego rodzaju jak mokasyny lub sandały, do jakich nie powinniśmy nosić żadnych skarpet. W sytuacji garnituru najkorzystniej zasugerować się kolorem obuwia, czyli jak czarne obuwie to czarne skarpety itd.. Najlepsze są w tym samym odcieniu, powinny być trochę ciemniejsze od butów. To chyba najbardziej istotne zasady wyboru skarpet. Pamiętajmy także o tym, że im bardziej solidny gatunek bawełny, z którego są wykonane są skarpety, to dłużej mogą zachować one swój właściwy kolor oraz kształt, dzięki temu będą nam dłużej służyły. Jeżeli będziemy o tym pamiętać to możemy być pewni, iż wybierzemy skarpety na każda okazję.