Jak współczesna dwudziestolatka kupuje wierzchnie okrycie na jesienną aurę

Posted on 19/07/2018 11:21am

Listki na gałęziach wiśni poczynają żółknąć, dając tym samym sygnał, że nieuchronnie zbliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona powszechnie z ulewą. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko smakowitą kawą i zakupionym w piekarni ciastem, ale i sprawdzeniem, czy na półce w sieni leży porządny parasol. Podczas ulewy z silnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel powróci do domu przemoczony i najeżony. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, większość osób decyduje się na zakup specjalnego odzienia na niepogodę.


kurtka
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być zwyczajna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszcz ortalionowy. Specjaliści od modnego wyglądu rekomendują tak samo szykowne, jak i praktyczne okrycie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które świetnie uzupełnią każdą kobiecą garderobę.

Obligatoryjnym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty delikatnym kożuszkiem bądź mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie online mają za zadanie ochraniać przed późnojesiennym chłodem i powodować zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek. Żadna z pań nie będzie szczędzić czasu na bieganie po sklepach i szukanie najmodniejszego, ale i niepowtarzalnego modelu - sklep Julia Lebork.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla czterdziestolatek ogromną przyjemnością, a dla dżentelmenów, którzy im towarzyszą, niemal torturą. Czasem w hipermarketach można ich zobaczyć, jak siedzą na ławkach ustawionych na pasażach i gapią się w swoje telefony komórkowe. W tym samym czasie ich sympatie z wielkim przejęciem przerzucają wieszaki w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najwłaściwszego egzemplarza.


Bywa, że nawet cały dzionek trzeba poświęcić na odszukanie odzienia spełniającego wszystkie kryteria postawione przez kupującą. Kurtka nie może być za długa, ani za krótka. Jej sposób uszycia ma uwypuklać walory damskiej figury, a najlepiej, żeby ją co nieco wysmuklał. Ponadto koniecznie musi pasować do wiszącej w meblach szarej miniówki i obcisłych portek jeansowych zakupionych 12 miesięcy temu na wyprzedaży.

Jak widać kupno kurtki jest czasem sprawą priorytetową. Może nawet okazać się, że narzeczeni zajęci zakupami nie pamiętają o produktach spożywczych potrzebnych do sporządzenia kolacji. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w kobiecej szafie zawiśnie piękna i elegancka kurtka.

Tags: kurtka, garderoba, spódnica, stylista